Člověk vnímá jen svět, který v sobě nosí. 
                                                                      Antoine de Saint-Exupéry

    Bachova terapie           

Je metoda, která pomáhá zvládat emoce, harmonizovat psychiku, odbourávat negativní mentální stavy, emoční stres, hluboce ukrytý strach a potlačené emoce. Psychická pohoda posiluje imunitní systém a emoce, jako jsou strach, nejistota, hněv, obavy a z toho plynoucí stres, oslabují imunitní systém. Bachova terapie je účinnou prevenci vůči dlouhodobému stresu, který se projeví nejprve v jednání nebo chování jako psychický konflikt a později i jako onemocnění těla. 

Bachovou terapii lze použít i jako podpůrný systém pro udržení dobré psychiky v rámci léčení už propuknutých nemocí těla. Samozřejmě nenahrazuje potřebnou lékařskou péči.

Žijeme v hektické době, každý den přináší nové okolnosti, mění se situace a někdy jde stěží odhadnout, jak se vše bude vyvíjet dál.  Nejsou žádné jistoty, máme pocit, že žijeme pořád pod tlakem a někdy se nám zdá, že je toho příliš a okolnosti nám přerůstají přes hlavu. Nedaří se v práci, máme problémové vztahy se šéfem, kolegou, neumíme se domluvit s dětmi, partnerské vztahy váznou. A k tomu finanční nejistota. Máme strach, bojíme se o své blízké, neumíme se rozhodnout, jsme podráždění a ani nevíme proč, v noci nelze usnout, myšlenky se honí hlavou apod. 

I v takových každodenních situacích je Bachova terapie účinnou podporou. Pomáhá zvládat emoční vypjetí a získat určitý nadhled, který je nezbytně nutný pro řešení různých situací a vůbec pro život.

Originální Bachovy esence se míchají na míru na základě konzultace. Nelze  se předávkovat ani si vypěstovat závislost, mohou se užívat se všemi léčivy.

Nejznámější z esencí Bachovy terapie je krizová esence (Rescue Remedy). Lze ji považovat za první pomoc, léčí okamžité následky náhlých krizí a naléhavých situací, harmonizuje psychiku, odbourává emoční stres.

Vytvořte si webové stránky zdarma!